Budapesten a konstantinápolyi pátriárka

2017. augusztus 21., címkék: ökumene, Ökumené, görög ortodox egyház, ökumené, augusztus 20., i. bartolomaiosz

Missziói és kulturális központot nyitnának a konstantinápolyi pátriárka fennhatósága alá tartozó magyarországi ortodoxok Budapesten. Ebből az alkalomból érkezett hazánkba I. Bartolomaiosz, aki részt vett az augusztus 19- 20-i egyházi ünnepségeken és a Magyarországi Református Egyház zsinati székházába is ellátogatott.

Közös európai felelősségvállalást sürget a görög ortodox egyház feje menekültügyben

2016. április 11., címkék: görög ortodox egyház, egyházak világtanácsa (wcc), egyházak világtanácsa (evt), görög reformátusok, menekültügy

II. Jeromos, a görög ortodox egyház érseke az Egyházak Világtanácsához márciusban eljuttatott levelében arra szólította fel az Európai Uniót, hogy ne hagyja magára Görögországot a súlyos menekültkrízisben.

A CEC szolidaritását fejezte ki a görög egyházakkal

2015. július 08., címkék: európai egyházak konferenciája (cec), görög prtotestáns egyház, görög ortodox egyház

Tagegyházai nevében július 3-án nyílt levéllel fordult a Görög Ortodox Egyházhoz, valamint a protestáns közösséghez az Európai Egyházak Konferenciája (CEC). Őboldogsága II. Hyeronymos, Athén és egész Görögország érseke mellett Meletis Meletiades, a Görög Protestáns Egyház zsinatának elnöke is a címzettek között volt.

Nemzetközi reakciók a szíriai vallási vezetők elrablására

2013. április 27., címkék: Olav Fykse Tveit, görög ortodox egyház, szíria, olav fykse tveit, egyházellenes, közlemény

Április 22-én, hétfőn Szíriában megtámadtak két vallási vezetőt egy humanitárius misszióból Aleppó-ba visszafele tartó úton. A két érseket elrabolták, a kocsit vezető diakónust pedig megölték.

Az ökumenizmust érő minősíthetetlen támadásokat bírálja az ortodox pátriárka

2012. április 14., címkék: Ökumené, görög ortodox egyház, ökumene, i. bertalan pátriárka, ökumené

A világ ortodox keresztyéneinek feje levélben kereste meg a görög állam ortodox egyházát, és sajnálatát fejezte ki az egyház vezetőinek anti-ökumenikus kijelentései miatt.

A görög Egyház támogatja a gazdasági válság miatt szenvedő népet

2010. május 17., címkék: Ökumené, görög ortodox egyház, ökumené, gazdasági válság

A Görögországi Ortodox Egyház támogatni fogja „a szenvedő görög népet” a mostani gazdasági krízis idején – mondta Őboldogsága II. Ieronimosz, Athén és egész Görögország érseke Georgiosz Papandreu miniszterelnökkel a napokban tartott megbeszélésen.

Az egyház segítségét kéri a görög kormány

2010. március 30., címkék: Nagyvilág, görög ortodox egyház

A kormányzat elrendelte, hogy a Görögországi Ortodox Egyház mostantól ingatlan-bérbeadásból származó bevételeinek 20%-át és egyéb jövedelmeinek pedig 10%-át köteles befizetni az ország kincstárába.